Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval, 11. veebruaril kell 14 toimub Riigikogu konverentsisaalis foorum „Jääd kiivrisse“, kus siseturvalisuse küsimuste üle arutavad abipolitseinikud, vabatahtlikud päästjad ja kaitseliitlased.

„Viimastel aastatel on vabatahtlike siseturvalisuse ja julgeoleku tagajate arv kiiresti tõusnud. Riigiasutuste ja vabatahtlike koostööst sõltub, kas me suudame oluliselt parandada Eesti kaitstust ja kriisidele reageerimisvõimet või jääme hätta väheste vahendite tõttu. Inimeste siiras soov ja valmidus oma kodu kaitsta ja kaaskodanikke aidata on tegelikkuses palju olulisem, kui metall või jõulised seisukohavõtud,“ ütles siseturvalisuse vabatahtlike toetusrühma liige Artur Talvik.

Tema sõnul praeguseks on vabatahtlike kaasamises tekkinud mitu probleemi: paljudel ripub kapis mitu vabatahtliku vormi ja ei ole selge, milline on täpne rollijaotus kriisi puhul. „Endiselt on õhus varustuse, koolituste ning erinevate asutuste koostöö küsimused ja probleemid. Ilmselt mõnes kohas vabatahtlike väärtustamine ei ole piisavalt hea, kuigi üldine trend on olnud pigem sinnapoole, et vabatahtlike tähtsust teadvustatakse aina rohkem“ ütles Talvik.

Riigikogus tegutseb siseturvalisuse vabatahtlike toetusrühm, mille esimees on Artur Talvik ning liikmed Raivo Aeg, Andres Anvelt, Dmitri Dmitrijev, Kalvi Kõva, Kalle Laanet, Madis Milling, Aivar Sõerd ja Tarmo Tamm.

Lisainfo
Artur Talvik
Artur.Talvik@riigikogu.ee
5021989

Tagasiside