Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Artur TalvikTäna algatasid 51 Riigikogu liiget Riigikogu otsuse eelnõu, et moodustada uurimiskomisjon AS-i Tallinna Sadam juhtkonnas toimunud korruptsiooni uurimiseks ja sellelaadsete juhtumite kordumist välistavate meetmete väljatöötamiseks.

Eelnõu üks autoritest Vabaerakonna saadik Artur Talvik rõhutas, et AS-is Tallinna Sadam toimunud korruptsioon on näide süsteemsetest vigadest, mis põhjustavad kahju avalikule huvile.

„Raha ja poliitika segunemine riigiettevõtetes on tõsine julgeolekuoht, mis võib kahjustada riigi toimimist. Uurimiskomisjon on võimas meede Riigikogu käes, et analüüsida asjaolusid, mis on teinud selle hiigelkorruptsiooni võimalikuks. Samuti tuleb teavitada avalikkust juhtunu tagamaadest ning teha põhjalikke reformiettepanekuid. Mul on hea meel, et eelnõule on andnud oma allkirju nii opositsiooni kui koalitsiooni saadikud, mis tähendab, et tegu on riigile vajaliku ja parteiülese algatusega. Kutsume üles kõiki Riigikogu liikmeid seda toetama,“ ütles korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Talvik.

Ta lisas, et uurimiskomisjoni eesmärgiks pole kindlasti käimasoleva uurimismenetluse dubleerimine.

Tagasiside