Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna fraktsiooni saadik Külliki Kübarsepp peab demagoogiliseks SDE süüdistusi, et kooseluseaduse rakendusseaduse menetlemine viidi ööistungiteni Vabaerakonna kaasabil.

Sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonna eesvõttel viidi õiguskomisjonis läbi ööistungite esilekutsumiseks teadlikult ennatlik hääletus, mis andis tugeva tagasilöögi Vabaerakonna soovile leida sisulisi lahendusi selleks, et mitte võrdsustada abielu samasooliste ja erisooliste kooseludega.

„Vabaerakond oli läbi rääkimas SDE, RE, IRL ja KE saadikutega leidmaks lahendusi kooseluseaduse rakendusaktide kitsaskohtade lahendamiseks.

Kitsaskohti tunnistasid SDE saadikud ning nad esitasid valmisolekut sisulisteks aruteludeks. Teisipäeva õiguskomisjoni istungil toimunu peegeldab aga sotside ja reformarite selget tahet ööistungid, mida EKRE oli soovinud, esile kutsuda. Tahe jätkata ühiskonna lõhestamist, on suur,“ ütles Vabaerakonna saadik Kübarsepp.

„Sotsiaaldemokraadist õiguskomisjoni esimehe Pikhofi süüdistus, et Vabaerakond on asunud EKRE äärmuspaati, on demagoogiline ja lühinägelik, sest Vabaerakond on korduvalt kinnitanud, et samasooliste paarid vajavad tunnustust ja õiguskaitset ning me oleme esitanud selleks omapoolse lahenduse paarkonnaseaduse näol,“ selgitas Kübarsepp.

„Õiguskomisjonis on toimunud EKRE ja Vabaerakonna muudatusettepanekute hääletus, mille tulemusena võib jõuda Riigikogu saali ligikaudu 180 muudatusettepanekut. Kõikidele muudatusettepanekutele on EKRE lubanud võtta 10-minutilisi vaheaegu. Vabaerakond on algusest peale rõhutanud, et meie ei võta vaheaegu ning ei kavatse Riigikogu töö venitamisega kaasa minna,” kinnitas Kübarsepp.

Tema sõnul soovib Vabaerakond tegeleda eelnõu sisuga, aga sisuarutelud on blokeeritud. Samuti olid Vabaerakonna ettepanekud sisulised, mitte kiuslikud. „Soovitakse keskenduda pigem vormiküsimustele. Komisjoni esimees on seni keeldunud arutelule panemast Reformi ja SDE muudatusettepanekuid, mis annaks seadusloomele tervikliku pildi,“ tutvustas õiguskomisjoni liige Kübarsepp.

Lisainfo:
Külliki Kübarsepp
5166467

Edastas
Epp Alatalu
Vabaerakonna fraktsiooni meedianõunik
Riigikogu
[email protected]
6316544, 5121721

 

 

Tagasiside