Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna fraktsioon esitas nii rahvastikukriisi lahendamise kui ka riigireformi arengusuundade väljatöötamise eelnõule muudatusettepaneku seada komisjoni töö lõpptähtajaks 1. oktoobri 2018. Vabaerakond põhjendas ettepanekut sellega, et 2019. aasta Riigikogu valimistele eelneval ajal sellised komisjonid täie jõuga ei tööta ning komisjonidelt tuleb kiiremini lõppjäreldusi küsida, mitte jätta nad tiksuma, justkui oleks tegemist püsiva komisjoniga.

„See, mida meie praegu teeme, on jokk-tegu, sest me loome tegelikult juurde kaks alatist komisjoni, aga teeme näo, justkui looksime ajutisi probleemkomisjone,“ ütles Vabaerakonna esindaja Jüri Adams oma sõnavõtus.

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul häirib ka see, et kummagi eelnõu puhul ei osatud öelda, kui suureks kujuneb summaarselt nende komisjonide esimeestele ja aseesimeestele makstav lisatasu ning kas see Riigikogu liikmetele kuluv raha kuulub ühe komisjoni toimimiseks aastas kuluva 102 000 euro sisse või lisandub sellele. „Vabaerakond on alati seisnud selle eest, kuidas saavutada vähema rahaga rohkem sisulisi tulemusi,“ ütles Herkel.
Jüri Adams leiab ka, et mitte miski ei takista Riigikogus moodustada komisjonide juurde ad hoc töörühmi ning riigireformi osas selline töörühm juba ka tegutses. Sellised töörühmad võivad nõuda küll lisaraha ekspertide kaasamiseks, kuid mitte komisjonide esimeestele ja aseesimeestele täiendava palgaraha tegemiseks. Kui aga otsustati eraldi komisjoni moodustamise kasuks, pidanuks sel olema selge lõpptähtaeg.

Lisainfo:
Jüri Adams
[email protected]
5127309

Tagasiside