Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadik ja Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm avaldas toetust tänasele arstide „padja-aktsioonile“, mille on ajendanud valitsuse suutmatus parandada tervishoiutöötajate töötingimusi ning kutsus üles lõpetama ebainimlikku töökoormust normina käsitlemisest.

„Riigikogu liikmete ööistungid on sääsepirin võrreldes vaimse ja füüsilise koormusega, mida talub öötööd tegev inimene, vastutades samal ajal teiste elu ja tervise eest. Meditsiinis on ületunnid saanud normiks ja mitmes haiglas töötamine igapäevane ja -öine praktika, kuigi tegelikult ei ole see inimlik ega elujõuline. Läbipõlenud ega ka väsinud arst ei suuda patsienti kvaliteetselt aidata,“ ütles Haukanõmm.

Vabaerakonna saadiku sõnul ei ole riigipühal töötamise eest lisatasu maksmisest loobumine ja ülemäärase valveaja kehtestamine praeguse palgataseme juures vastuvõetav. „Kui nii läheb, siis valitsuseliikmetel ja eriti töö- ja tervishoiuminister Jevgeni Ossinovskil tuleb tõsiselt järele mõelda – nad on äkki unustanud, et ühiskond on elavate inimeste kooslus, kõigil on lähedased ja paljudel lapsed,“ sõnas ta.

„Meie tervishoiusüsteem on kokku kukkumas. Kui valitsus ei suurenda järjepidevalt tervishoiutöötajate palgafondi, siis vähemalt töökeskkonda- ja korraldust tuleb sättida inimesest hoolides ja neid väärtustades. Suhtumine tervishoiutöötajatesse ei tohi olla nii ülbe, nagu kõlas sotsiaaldemokraat Marianne Mikko suust,“ ütles Monika Haukanõmm.

Lisainfo:
Monika Haukanõmm
56966326
Monika.Haukanõ[email protected]

Tagasiside