Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna aseesimehe Monika Haukanõmme sõnul jätkab Vabaerakond tööd, et pakkuda tugevat alternatiivi mittevabadele suurparteidele ning ühe metoodika järgi reitingu mõningane langus erakonda ei kõiguta.

„Veidi varem avaldatud Turu-uuringute reiting näitas Vabaerakonna toetuseks 12 protsenti, mis erineb ühe protsendi võrra täna avaldatud TNS Emori reitingust. See trend ütleb, et põhimõttelisi muudatusi toimunud ei ole ja usaldus Vabaerakonna aetava poliitika vastu püsib. Vabaerakond seisab kindlalt kohalike kogukondade, avatud demokraatia, ettevõtlus- ja isikuvabaduse eest ning vastustab stagnatsiooni, mida praegune valitsus tsementeerib,“ ütles Haukanõmm.
Haukanõmme sõnul on olukord ühiskonnas pingeline ja see tekitab ka erakondade reitingutes mõningast turbulentsust.

„Sotside ja EKRE vastandumine koostoimes Keskerakonna ja Reformierakonna igivana vastandumisega on täitnud avalikku debatti hirmudega ja äärmuslike meeleoludega. Kui igaüks tegeleb oma kaeviku kaevamisega, siis Eesti ees seisvate probleemide nagu rahvastiku vähenemine, demokraatia defitsiit ja ääremaastumine, lahendamiseks aega ei jätku. Vabaerakond otsib töötavaid lahendusi ja kaitseb vabadust vaatamata poliitilise kliima hetkemuutustele. Usume, et Eesti inimene seda hindab,“ lõpetas Vabaerakonna aseesimees.

Lisainfo:
Monika Haukanõmm
Vabaerakonna aseesimees
56966326

Tagasiside