Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sergei MetlevVabaerakonna esinduskogu liikme Sergei Metlevi sõnul on eurosaadik Yana Toomi vastuseis Euroopa Parlamendis vastu võetud Eston Kohveri toetusresolutsioonile moraalitu ja inimõigusi eirav samm, millele peaks järgnema koduerakonna selge hinnang ja ettepanek mandaadist loobuda.

Metlev rõhutas, et kui teemaks on meie kodaniku röövimine ja ebaseaduslik vangistamine, siis erakondlikud erisused ja päevapoliitika ei tohiks rolli mängida.

„Eesti ja kogu Euroopa jaoks on Eston Kohveri vabastamine inimvabaduse –ja väärikuse tuumikpõhimõtte järgimise küsimus. Ilma selleta ei ole meie põhiseaduslikku korda olemas. Kui Eestist valitud saadikule tunduvad need asjad tühistena ja sellise resolutsiooni poolt ei hääletata, siis peaks erakond tegema talle otsekohe ettepaneku mandaadist loobuda. Demokraatlikus ühiskonnas kannab ka valitud poliitik vastutust. Toom peab otsustama, kas ta esindab Eestit, Eesti kodanikke ja Euroopat või lahkub Euroopa Parlamendist ja siis esindab keda iganes. Keskerakonna juhatusel tuleks anda Yana Toomi teole selge hinnang, kui ei taheta temaga täies koosseisus nõustuda“, ütles Metlev.

Sergei Metlevi sõnul lööb Yana Toomi tegevus veelgi suurema kiilu venekeelsete ja eestikeelsete elanike vahele, pingestades olukorda.

„Ilmselt järeldatakse sellest nii Eestis kui Euroopas laiemalt, et venekeelsed inimesed ei hooli vabadusest ja inimõigustest, mis on siiski enamasti väär. Yana Toomi poolt Eesti väärtuste ja huvide vastu töötamise tagajärjeks on usaldamatuse süvenemine Eesti ühiskonnas, mis pagulasmure taustal võtab aina ohtlikuma kuju”, lõpetas Metlev.

 

Tagasiside