Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud esitasid riigihalduse ministrile arupärimise omavalitsuste osa kohta elanikkonna kaitse ettevalmistamisel. 3. detsembril 2015 moodustas Vabariigi Valitsus elanikkonnakaitse rakkerühma eesmärgiga tõsta inimeste teadlikkust, oskusi ja valmisolekut võimalikeks kriisiolukordadeks ning tagada erinevate asutuste koostöös elanike kaitse. Vabaerakonna saadikuid huvitab kuidas minister ja haldusreformi keskel olevad omavalitsused on nende ülesannete täitmiseks valmis.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Ain Lutsepp rõhutas arupärimist üle andes, et üks Eesti probleeme on hädaolukorrariskide halb tundmine ja oskamatus hinnata ennetuse piisavust. Seetõttu uuritakse millised ülesanded on kohalikel omavalitsustel suurõnnetuste korral ning kas ja kuidas on teadvustatud kemikaalide sattumisega keskkonda-, ohtlike veostega jne seotud riskid. Saadikud tahavad teada kuidas minister ise on panustanud omavalitsusi puudutava osa ettevalmistusse ning millised on soovitused ühinevatele omavalitsustele, et riskianalüüsid valmiksid kogukondade toel?

Elanikkonnakaitse kontseptsioon peab valmima käesoleva aasta novembris.  Omavalitsusreformi ja kohalike volikogude valimise eel on Vabaerakonna saadikute meelest riigihalduse ministril viimane aeg tutvustada  Riigikogule elanikkonnakaitse valdkonna lahendusi ja tegevusi, sest vastupanuvõime erinevateks kriisideks on nii kogukonna, kohaliku omavalitsuse kui ka keskvõimu ülesanne.

Lisainfo:
Ain Lutsepp
5655508
[email protected]

Tagasiside