Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadiku ja õiguskomisjoni liikme Külliki Kübarsepa sõnul aitab Riigikogu õiguskomisjoni esimees keskerakondlane Jaanus Karilaid kaasa sotside ja EKRE vastandumisele ning ei mõtlegi otsida samasooliste õigussuhete reguleerimise probleemile lahendusi.

Karilaid osaleb kokkuleppes, mille eesmärk on jätkata sotside ja EKRE vastandumist. Tegemist on teadlikult ühiskonna lõhestamisega vahetult enne valimisi. Nii EKRE kui ka sotsid on selles omavahel juba ammu kokku leppinud.

Kübarsepa sõnul ei soovi Vabaerakond osaleda Eesti ühiskonna lõhestamises ning on pakkunud alternatiivina Saksamaal kehtinud tsiviilpartnerluse seadusele sarnanevat paarkonnaseadust. „Kahjuks ei taha Karilaidi Keskerakond ning teised erakonnad meie pakutud mõistlikust keskteest midagi kuulda. Samas on tunda, et ühiskonnas on see valmisolek pigem suurenenud,“ ütles Kübarsepp.

Jäljendatakse aastaid kestnud Reformierakonna ja Keskerakonna vastandumise skeemi, kes tänaseni jätkavad vastandumist eestlaste ja venelaste küsimuses. See on olnud siiani tulemuslik. Sotsid ja EKRE püüavad oma valimisedu täpselt samale skeemile üles ehitada, saamatu aru, kui tõsine tagajärg sellele ühiskonnas järgneb. Tulemuseks on väärtushinnangute moonutamine ning kasvav viha oma inimeste suhtes.
Lisainfo:

Külliki Kübarsepp
Vabaerakonna saadik
516 6467
[email protected]

 
Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

Tagasiside