Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Vabaerakonna aseesimehe Külliki Kübarsepa sõnul seljatas valitsus kavaga kahekordistada trahvimäärasid käesoleva aasta 1.maist iseenda. Nüüd peab valitsus tõdema, et eelnõu edasine menetlus tuleb lõpetada.

“Riigikogu töö on ikka üks müstiline teerada: valitsus toob eelnõu komisjoni ette ja koalitsioon teeb kõik, et see vajaliku kiirusega läbi menetleda. Opositsioonisaadikud Adams, Ammas ja Kübarsepp osutasid pahameele kiuste kitsaskohtadele ja tegid muudatusettepanekuid. Tundus nagu teisi poleks teema eriti huvitanudki – tõeline rahumeelne vaikus. Ja paar päeva enne lõpliku haamrilöögi kukutamist toob meedia ekspertide abiga teema lõpuks nii teravalt üles, et koalitsioon taganeb,” tutvustas asjade kulgu õiguskomisjoni liige Kübarsepp.

“Tulemuseks on valitsuse äkiline arusaamine, et kahekordne trahviühikute tõstmine nende mainele hästi ei mõju (reiting tervikuna nagunii kukkumas!). Õnneks võetigi eelnõu kolmas lugemine täiskogu selle nädala päevakorrast maha. Kas seda tehti lootes, et seadus muutub ajaga avalikkusele armsamaks?” pärib saadik.

“Selgeks tuleb teha see, et karistusseadustiku antud punkte kodukorra järgi enam selles eelnõus muuta ei saa. Kui oleks katkestatud eelnõu teine lugemine, siis saaks praegu esitada uusi muudatusettepanekuid, aga kuna teine lugemine on lõpetatud, siis pole see võimalik. Nüüd on kaks võimalust – kas eelnõu tuleb muutmata kujul saali või alustatakse protsessi täiesti uuelt lehelt. Loodetavalt uuel korral koos sisuliste analüüsidega ning ekspertide seisukohti arvestades. Valitsuse õige samm oleks antud eelnõu tagasi võtta,” nentis Kübarsepp.

Valitsuse kava tõsta trahviühiku määrad kahekordseks ning tõsta hoiatustrahvi määra kiiruse ületamise eest, võib lugeda sooviks täiendada riigi kõhnaks jäänud eelarvetulusid. Käesoleva aasta eelarvesse plaaniti trahvidest saadava tuluna 10 miljonit eurot. Vabaerakonna kolme saadiku muude ettepanekute seas oli ka soov lõpetada trahvidest laekuva tulu kandmine jooksva aasta eelarvesse.

Lisainfo:
Külliki Kübarsepp, 5166467
[email protected]

 

Tagasiside