Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjon otsustas nn trahvitõusu eelnõu saata kolmandale lugemisele 13.aprillil. Eduka lugemise järel tõusevad kahekordselt trahviühikud käesoleva aasta 1.maist, Külliki Kübarsepa sõnul on eelnõus kirjas vastututundetu plaan alaealiste trahvimäärasid poole võrra vähendada.

„Tegemist on üsna vastutustundetu otsusega – nii kohtunikud, õiguskantsler kui ka prokuratuur on osutanud eelnõuga kaasnevatele riskidele. Inimeste majanduslik olukord ei soodusta tõusvate trahvide maksmise võimekust. Lisaks pole suudetud antud eelnõu raames välja pakkuda väärtegude kahju korvamiseks võimalikke teisi lahendusi raha maksmisele,“ tõi välja Vabaerakonna esindaja õiguskomisjonis Külliki Kübarsepp.

Kübarsepa sõnul kaasneb eelnõuga veel suurem risk, mida siiani teadvustatud ei ole. „Eelnõuga soovitakse rahatrahvi määra vähendada poole võrra alla 18-aastastele isikutele. Jah, tegemist on küll väärteoga, kuid korduvate väärtegude korral on suur samm astutud võimalike toimepandavate kuritegevuste suunas. Kasvatuslikult on Riigikogu poolt väga väär vastu võtta selline soodustav otsus,“ muretses Kübarsepp.

„Julgeolekuasutused on mures, sest antud eelnõuga seatakse noored allilma tegevuste vankri ette. Antud eelnõu ei täida noorte abistamise meedet. Pigem vajame tõhusamat lastekaitseametnike tööd ning kõigile noortele huvihariduse tagamist,“ tutvustas Kübarsepp.

Kübarsepp loodab, et Riigikogu ei võta tuleval nädalal vastu nn. trahviühikutõusu eelnõud, mõeldes just eelkõige tagajärgedele noorte tegevuses.

Lisainfo:
Külliki Kübarsepp
5166467
[email protected]

Tagasiside