Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni liikme, Vabaerakonna saadiku Külliki Kübarsepa sõnul saab täna Riigikogu õiguskomisjonis toimunud prokuratuuri, kapo, advokatuuri ja sise- ning justiitsministri ülekuulamises näha süüdistatavatele ehk Keskerakonnale ja Savisaarele uuteks menetluskäikudeks info korjamist.

„Savisaare ja Keskerakonna kohtuasjaga seoses ametnike ülekuulamine Riigikogu õiguskomisjonis ei ole pädev. Sellisel moel ei oleks pidanud see toimuma. Kui Riigikogul on küsimusi seoses julgeolekuasutuste tegevusega, siis õige koht aruteluks on julgeolekuasutuste järelevalvekomisjon. Loomulikult ainult juhul, kui ei sekkuta konkreetsesse kohtumenetlusse. Komisjoni esimees ei tunneta piire. Tekib küsimus, kas järgmisena ta kutsub komisjoni kohtunikke Savisaare kaasust arutama?,“ ütles Kübarsepp.

Vabaerakonna saadiku hinnangul loob keskerakondlaste teema käsitlemine õiguskomisjonis fooni Savisaare pildis hoidmiseks. „Reitingud ju näitavad, et mida enam eestikeelne meedia Savisaart peksab, seda enam erakonna reiting tõuseb“, nentis Kübarsepp.

„Ei tohi kaasa minna riigiasutuste teadliku maine kahjustamisega. Vastav tegevus nõrgestab õiguskaitseasutusi ning ohustab pikemas perspektiivis Eesti julgeolekut,“ manitses õiguskomisjoni liige.

Komisjoni istungil nentisid mitmed kõnelejad, et näiteks suurema jälitustegevuse lubamine ei ole lahendus lekkimise teema vältimiseks. Igal süüdistaval on õigus isikuandme kaitse rikkumise ajel pöörduda materjalide avaldaja, näiteks meedia poole. Seega, ohjad edasiminekuks materjalide lekitaja osas, on süüdistatavatel endil.

Lisainfo:
Külliki Kübarsepp
5166467
[email protected]

Tagasiside