Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Külliki Kübarsepp kutsus OSCE Parlamentaarse Assamblee plenaaristungil organisatsiooni seisma selle eest, et ükski riik ei seoks end lahti ühistest väärtustest ega looks uusi reegleid teiste allutamiseks. “Kõik riigid peavad kokkulepetest kinni pidama,” ütles Kübarsepp.

OSCE Parlamentaarse Assamblee 25. aastapäeva tähistamisel Georgias osaleb kogu Eesti delegatsioon: Mart Nutt, Mati Raidma ja Külliki Kübarsepp. Plenaaristungil delegatsiooni nimel sõna võtnud Kübarsepa sõnum oli, et organisatsioon vajab ümberkorraldusi. “Peame muutuma praktilisemaks, seda nõuab järjest enam pinevam julgeolekuolukord. Vajame kiiremas korras tegevusplaani terrorismiohule vastu seismiseks,” sõnas Kübarsepp. “Oluline on keskenduda lahenduste otsimisele ja vähem aega kulutama lõputule konsensuse otsimisele. Peame seisma selle eest, et ükski riik ei seoks end lahti ühistest väärtustest ega looks uusi reegleid teiste allutamiseks. Kõik riigid peavad kokkulepetest kinni pidama,” rõhutas ta.
“Meie, poliitikud, peame tegutsema kohusetundlikumalt ning tegema enam koostööd ja jagama selgitusi. Vähene selgitus sillutabki teed populismile ja moonutab väärtusi. OSCE peab aitama populismi võidukäiku peatada ja demokraatlike väärtusi kaitsta.”
Tbilisis on koos üle 300 parlamendisaadiku 57 liikmesriigist, osalejate koguarv on ligi 700 ja seega suurim üritus senistest.
Arutlusel olevad teemad hõlmavad peamiselt julgeolekuküsimusi, migratsioonikriisi ja koostööd riikide ning regioonide vahel. Olulised on vastuvõetud dokumendid, mis toetavad Gruusiat, Moldovat ja Ukrainat nende vabaduspüüdlustes.
Istunjärk võtab vastu Tbilisi resolutsiooni ja valib uue presidendi.

Lisainfo
Külliki Kübarsepp
[email protected]
5166467

Tagasiside