Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna jaoks on küsitlustulemus – arvestades uue valitsusliidu mesinädalate aega – ootuspärane, reitingu langus näitab valijate pettumist selles, et Vabaerakonda siiski ei kaasatud valitsuskoalitsiooni.

„Vabaerakond pole püssi põõsasse visanud seoses uue valitsuskoalitsiooni moodustamisega, kuhu Vabaerakonda teadlikult ei soovitud. Oleksime ilmselgelt oma uue poliitilise kultuuri juhistega valitsuse nägu värskendanud. Jätkame Eesti ühiskonna juhtimise lahtiparteistamise ning ettevõttesõbraliku ja sotsiaalselt vastutustundliku majandus- ja maksupoliitika väljatöötamist ja rakendamist,“ ütles Riigikogu liige Külliki Kübarsepp.
Kübarsepa sõnul on valitsuskoalitsiooni vahetumisega teravnenud taas Reformierakonna ja Keskerakonna vastandumine. See on olnud tugev juba viimase kolme aasta jooksul, vahepeal on Keskerakonna siseheitlus nö vastandumise nurgad maha lihvinud, sest meeskonda pole suudetud mobiliseerida ühe tegevuse suunas. Keskerakonna edu kahaneb tulenevalt ebakindlusest, kas ja kuidas erakond suudab sisemiste võitluste kõrvalt arukalt riiki juhtida.
Kübarsepp nimetas ka, et küsitletutele pole märkamata jäänud IRLi pinged ministrikohtade jagamise üle, mis on kahandanud nende võimaliku positiivse tulemuse valitsuse vahetusest. Selgelt on valitsuse vahetusest võitjana välja tulnud SDE, arvab Kübarsepp.

Lisainfo:
Külliki Kübarsepp
5166467
[email protected]

Tagasiside