Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kultuuriministeeriumi hallatav sihtasutus Meie Inimesed (MISA) registreeris aastal 2015 eesti keele tasuta kursustele ligi 6000 inimest, kuid teadaolevalt on neist vaid 370 kursused läbinud. Vabaerakonna saadikud küsisid arupärimises kultuuriministrile miks nii on: kas kursusi on vähe või ei ole need kvaliteetsed või jäetakse kursused lõpetamata?

Arupärimist üle andes ütles Krista Aru, et tahetakse teada, kuivõrd riigikeeleõpe arvestab inimeste erinevaid vajadusi, kas täiskasvanud inimestel on võimalik saada keeleõpet ka algtasemel ja mis saab keeleõppest alates aastast 2020 kui Euroopa Liidu poolne rahastamine lõpeb.
Eesti keele kestmiseks ja arenguks on vaja seda osata suhtluskeele, haridus- ja teaduskeelena ning Eesti venekeelne elanikkond vajab keeleõppeks riigi tuge, rõhutas Krista Aru. Praegu on MISA toonud välja, et puudus on A1 taseme õppe võimalustest ja arupärimises küsivad saadikud mida võetakse ette ka selleks, et keeleõppijale oleksid tagatud võimalused edeneda C-1 ehk kõrgtasemeni.
Arupärimine pöörab tähelepanu ka eesti keele tasemeõppele avalikus sektoris, kaasaarvatud haridustöötajatele.

Arupärimine

Lisainfo:
Krista Aru
5540107
Krista.Aru@riigikogu.ee

Tagasiside