Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadik Riigikogus, kauane Eesti Rahva Muuseumi ja Eesti Kirjandusmuuseumi direktor Krista Aru küsis arupärimises riigihalduse ministrilt millisel moraalsel ja õiguslikul alusel sekkub rahandusministeerium teiste ministeeriumide valitsemisalas toimuvasse.

4. märtsil ajalehes Postimees avaldatud rahandusministeeriumi nõuniku väites on mitu ebapädevat, valdkonnas töötavaid inimesi ja Eesti kultuuripärandist hoolivaid inimesi solvavat hinnangut, ütles Aru. Muuseumivaldkond, kultuuriministeerium ning omavalitsused ja kõrgkoolid on ühiselt alates 2012. aastast muuseumivõrgustikku korrastanud ning jõudnud kokkulepetele mitme suure muudatuse osas ja see töö jätkub kultuuriministeeriumi kodulehel avaldatud valdkondliku tegevuskava alusel.

Aru sõnul on Eesti muuseumid ja muuseumitöötajad teinud suurepärast tööd ning saavutanud rahvusvahelistki kiitust pälvinud tulemusi, mille üle uhke olla Ta küsib ministrilt millisele algallikale toetudes on muuseumide tegevust rahandusministeeriumis hinnatud. Samuti tahab arupärija teada, millal ja mille kohta on rahandusministeeriumil olemas analüüsid, et suur ühendamine hoiab raha kokku.

 

Lisainfo:

Krista Aru, 5540107

Tagasiside