Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna fraktsiooni saadiku Krista Aru sõnul on erakooli seaduse muutmise arutelu juures kõige kurvastavam olukord, kus haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi on pannud kaalukausile erakoolide rahastamise küsimused ja üle-eestilise õpetajate palgatõusu, öeldes, et erakoolide rahastamine jätkuks ainult palgatõusu arvelt ja oleks väga ebaõiglane omavalituskoolide seisukohalt.

Krista Aru on eelnõu menetlemise ajal külastanud mitut erakooli. „Kui seni nägin erakoolides eelkõige võimalust meie haridusmaastiku mitmekesistamiseks, siis nüüd näen erakoole eelkõige inimeste tahte ja tegevusvabaduse väljendusena. Inimesed tahavad oma laste hariduses kaasa mõelda ja rääkida,“ ütles Riigikogu kultuurikomisjoni liige Krista Aru. Ta rõhutab, et kõik haridusasutused on olulised sõltumata omandivormist ning ministril on aeg lõpetada huvirühmade vastandamine eelarve kaudu, ütleb Krista Aru.

Erakoolide riigieelarvest rahastamise muutmist juba alates 1. jaanuar 2016 on nii Vabaerakonna Riigikogu fraktsioon kui ka erakonna juhatus tauninud, leides et niisugune järsk kannapööre ei vasta kuidagi õigustatud ootuse põhimõtetele ega taga piisavat aega planeeritud muutustega kohanemiseks.

Riigikogu liikme Krista Aru sõnul on erakoolid osa Eesti haridussüsteemist. See on üks moodus, kuidas kogukond koostöös omavalitsusega saab kaasa rääkida oma paikkonna hariduselu edendamises. Erakoolid rikastavad meie haridusmaastikku, elujõulise kodanikualgatusena on nad selle osalised ja partnerid.

Täna 10. novembril, toimub Riigikogu konverentsisaalis kultuurikomisjoni avatud istung koos erinevate kooliseltside esindajatega. Riigikogu Vabaerakonna fraktsioon ootab haridus- ja teadusministrilt eelkõige käitumise hea tava järgimist ning soovitab huvirühmade vastandamine lõpetada, et minister ei ületaks oma usalduskrediidi limiiti.

Lisainfo:
Krista Aru
Krista.Aru@riigikogu.ee
5540107

Teate edastas
Epp Alatalu
Vabaerakonna fraktsiooni meedianõunik
Riigikogu
Epp.Alatalu@riigikogu.ee
6316544, 5121721

Tagasiside