Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud ei ole rahul riigihalduse ministri vastustega Alutaguse suurvalla moodustamise kohta ja ajendatuna kohtumistest kogukondadega Ida-Virumaal esitasid sellesisulise arupärimise peaministrile.

Tulevase Alutaguse valla koostöö ja majandusliku edu heaks kaks aastat tööd teinud Alajõe, Tudulinna, Iisaku, Mäetaguse kohalikud elanikud, ja nendega koostööd arutanud Illuka valla rahvas on nördinud, et vaatamata mitme eksperdi kaasamisele ja piirkonna majandusliku ja sotsiaalse arengu kava valmimisele eirab valitsus nende ettepanekuid ja sunnib peale suurvalla ideed, sundides liituma Toila valda ja Alutaguse valda,  nimetas Krista Aru.

Krista Aru lisab, et kavas ette nähtud Peipsiääre ja kogu piirkonna kujundamine atraktiivseks vabaaja- ja turismikeskus arvestab Eesti huve. Vabaerakonna saadikud küsivad miks on valitsus oma otsusega kuulutanud kohalike töö asjatuks, esitamata seejuures ühtegi Eesti terviklikkust, paikkonna vajadusi ja julgeolekut ning kaasaegset arengut mõtestavat veenvat selgitust?

Tulenevalt eelmise nädala kohtumistel kuuldust tahavad saadikud seekord juba peaministrilt teada, miks sunnib valitsus moodustama ebaloogilise asustussüsteemiga ilma keskuseta enam kui 1700 km2 suurust valda, mis ei vasta haldusreformi seadusele  sisulisele eesmärgile. Saadikud uurivad millistest Eesti riigi julgeolekut, terviklikkust, sidusust, sotsiaalse kapitali kasvu ja kultuurajaloolist järjepidevust kandvatest põhimõtetest valitsus otsustamisel lähtus?

Samuti soovitakse teada miks pole otsuse tegemisel kordagi konsulteeritud kohalike valdade esindajatega ning kes ministritest esitas valitsuse istungil Alutaguse suurvalla ettepaneku esitaja ja millised olid ministri ettepaneku kaalutletud argumendid.

Arupärimise tekst

Eelmine arupärimine samal teemal: https://www.riigikogu.ee/fraktsioonide-teated/eesti-vabaerakonna-fraktsioon/krista-aru-mulle-meeldib-vaga-kui-pagari-moisa-tuleks-alutaguse-valla-suda/

Lisainfo:
Krista Aru, 5540107
[email protected]

 

Tagasiside