Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütles täna pärast opositsiooni liidritega kohtumist, et valitsusest väga kriitiliselt rääkinud sotside esimees Jevgeni Ossinovski ja IRL-i liider Margus Tsahkna saavad lõpetada töövõimetu seisakuvalitsuse, kui toetavad peaminister Taavi Rõivase umbusaldamist Riigikogus.

„Me anname neile hea meelega aega oma mõtete koondamiseks. Näiteks IRL-i esimees püüdis nädalavahetusel lõvi häält teha, aga me ootame pigem tegusid. See valitsus pandi omal ajal valelt aluselt kokku, jagati kõigepealt raha valimislubaduste täitmiseks ja siis hakati vaatama, kuidas seda aktsiisitõusudega kätte saada. Tagajärjeks on hoopis see, et tarbija ostab aktsiisikaupa Lätist ja mingeid majanduse elavdamise meetmeid pole rakendatud,“ ütles Herkel.

Vabaerakond näeb umbusaldusavalduse põhjusena veel haldusreformi taandumist piiride ümbertegemiseks, mis ei paranda omavalitsuste võimekust ja kipub kõike tsentraliseerima. Tervishoiu rahastamise ja pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse osas puuduvad selged ettepanekud. Kui sellele lisada jooksvad ebaõnnestumised praamiliikluse korraldamisel ning riigiettevõtete juhtimise jätkuv politiseerimine, siis on põhjuseid küllaga.

Herkeli sõnul on IRL-i esimees Tsahkna selgelt välja öelnud, et riik on sohu kinni jäämas. „Lõvina erakonna volikogul esinemisest ja valitsuse liikmena valitsusjuhi teravast kritiseerimisest ei piisa. Vaja on tegusid ja julgust riskida parema valitsuse nimel, mis keskenduks mitte ellujäämisele, vaid muutustele,“ ütles Herkel.

„Sama ootus on ka sotside suhtes. Urve Palo räägib, et nende seas on palju Reformierakonna juhtimispraktika vastaseid. Aga tuldagu siis välja ja hääletatagu Rõivase umbusaldamise poolt. Me kindlasti küsime tuleval nädalal allkirju ka IRL-i ja sotsiaaldemokraatide esindajatelt. Nad peavad lõpuks oma identiteediprobleemile selge vastuse andma, sest ei saa olla ühekorraga valitsuse poolt ja vastu,“ ütles Herkel.

Lisainfo:
Andres Herkel
50565540
[email protected]

Tagasiside