Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Vabaerakond on valmis osalema nii peaminister Taavi Rõivase umbusaldamisel kui ka sellele järgneva poliitilise olukorra lahendamisel, kui umbusaldusavaldus saab Riigikogu koosseisu enamuse toetuse.

„Me näeme umbusaldusavalduse põhjusena ebaõnnestumisi maksu- ja majanduskeskkonna muutmisel, haldusreformi läbiviimisel, parvlaevanduse korraldamisel, samuti sotsiaalsüsteemi jätkusuutlikkusega seotud probleemide ignoreerimist,“ ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel.

Samuti häirib Vabaerakonda sügavalt see, et valitsuskoalitsioon pole teinud midagi poliitilise konkurentsi elavdamiseks, pole vähendanud erakondade riigieelarvelist rahastamist ega ole olnud eeskujuks kokkuhoiu ja poliitika läbipaistvuse tagamisel.

Vabaerakonna meelest pole sotsiaaldemokraatidel ja IRL-il põhjust Taavi Rõivase mittemidagitegemise valitsusega kauem kaasa minna. „Ootame ka neilt otsustavust,“ ütles Herkel. Umbusaldusavalduse ettevalmistamisel oleks Vabaerakond valmis väiksemate koalitsioonipartnerite esindajatele pisut mõtlemisaega andma, mistõttu umbusalduse kiirkorras menetlusse andmine ei pruugi Vabaerakonna esimehe meelest olla väga praktiline.

„Mis puutub uue võimuliidu võimalikku moodustamisse, siis selleks võivad tekkida senisest paremad eeldused, kui Keskerakonnas toimub esimehe vahetus. Meie oleme valmis kaitsma selles protsessis oma põhimõtteid ega välista partnerina kedagi,” ütles Herkel.

“Saades aru vajadusest anda puhkust Reformierakonnale, kes on pika valitsuses olemisega enda täielikult ammendanud, kutsume ülejäänud partnereid koostööle, kus keegi ei välista kedagi. Meil poleks midagi selle vastu, kui isegi EKRE ja sotsiaaldemokraadid suurema eesmärgi nimel ühte valitsusse mahuksid,“ lisas Vabaerakonna esimees.

Lisainfo
Andres Herkel
5056540
[email protected]

 

Tagasiside