Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud pidasid tänavu esimesel poolaastal Riigikogus kokku 242 kõnet, mis teeb 30 kõnet saadiku kohta. Oleme sellega teistest opositsioonierakondadest selgelt ees, nimetas saadikurühma esimees Andres Herkel. EKRE 7 saadikut pidasid keskmiselt 22 ja Keskerakonna 27 saadikut 13 kõnet ühe saadiku kohta.

Andres Herkel käis poolaasta jooksul Riigikogu kõnetoolis 49 korda, Andres Ammas 40, Krista Aru 39, Jüri Adams 31 ja Artur Talvik 30 korda. Ka küsimuste esitamisel on Vabaerakonna liikmed ühes saadiku kohta selgelt kõige tragimad. Summaarse aktiivsusnäitajaga ehk kõned ja küsimused/sõnavõtud kokku on meie saadikutest tosina aktiivsema seas Herkel 236, Aru 170, Ammas 163, Külliki Kübarsepp 147 ja Monika Haukanõmm 116 esinemiskorraga. Viie aktiivseima hulgas on kolm vabaerakondlast: Herkel (1), Aru (4), Ammas (5).

Kogu XIII Riigikogu koosseisu jooksul on Vabaerakond esitanud 19 eelnõu. Lisaks olid meie liikmed käivitav jõud Tallinna Sadama uurimiskomisjoni ellu kutsumisel.
Arupärimisi oleme esitanud 59, oma kaheksa saadikuga oleme siingi teistest ees. 27-liikmeline Keskerakonna rühm jaksab küll rohkem esitada, kuid kaob tihtipeale ka omaenda algatuste menetlemisel saalist.

Herkeli sõnul ei aja saadikud mõistagi taga numbreid, vaid toovad esile sisulisi probleeme. „Püüame arupärimistele vastamise ja eelnõude tutvustamise ajal võimalikult suurte jõududega kohal olla, sest see tähendab austust meie valijate suhtes,“ lisas ta. “Meie eesmärk on parlamentaarse töökultuuri taastamine. Kui pole sisukat opositsiooni, ei saa olla ka sisukat valitsust.”

Lisainfo:
Andres Herkel
5056540
[email protected]

Tagasiside