Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakond soovib presidendiks valitud Kersti Kaljulaidile palju õnne ja rõõmu tööst. Erakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on Eesti uuel riigipeal moraalne kohustus pöörduda rohkem Eesti sisse ja anda oma panus Eesti demokraatia ja ühiskondliku rahu tugevdamisse ning korruptsiooni tõrjumisse.

„Kodurahu tagamine globaalsete mõjurite taustal on Eesti riigijuhtidele oluline ülesanne. Mureks on koostöötahet ohustavad kodanike rühmad ja poliitilised organisatsioonid, mis provotseerivad vastasseisu ühiskonna teiste osadega, eriti halvustamise teel. Ere näide on sotside ja EKRE vaheline vastasseis, mis paneb äärmusi domineerima. President Kaljulaid peab jahutama tulipäid, et ühiskond kildudeks ei lendaks,“ rõhutas Vabaerakonna esimees.

Herkeli sõnul väärib president Ilvese tegevus Eesti esindamisel maailmas tunnustust, kuid nüüd oodatakse, et president räägib rohkem Eesti ühiskonna 21. sajandi väljakutsetest. „Kersti Kaljulaiult ootame sekkumist poliitika ebaausa rahastamise ning peibutuspartide tüüpi valimiskorralduse probleemidesse. Poliitiline korruptsioon ja kultuuritus ohustab demokraatlikku riigikorraldust. Suur ootus on ka see, et president näitab eeskuju kodanikuühiskonna kaasamisel ning meie inimeste vabaduste kaitsmisel,“ ütles Vabaerakonna esimees.

„Kahjuks on seaduste väljakuulutamine presidendi poolt muutunud formaalsuseks. Rohkem sissepoole vaatav president peaks suhtuma ka Riigikogust tulevate seaduste põhiseaduslikku kontrolli tõsisemalt,“ arvas Herkel.

Lisainfo:
Andres Herkel
[email protected]
5056540

Tagasiside