Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni juht ja riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni endine esimees Andres Herkel ütleb Narvas lahvatanud korruptsioonikriisi kommenteerides, et küürakat ravib ainult haud, aga Keskerakonda kapo.

„Seoses Narva volikogu liikmete ülekuulamisega ja arvestades oodatavat pereheitmist volikogus meenub riigikogu korruptsioonivastase komisjoni Narvas käik. Küsisin, miks rikutakse seadust ega lasta opositsiooni esindajaid volikogu komisjonidesse. Toonane volikogu esimees, nüüd juba korruptsioonis süüdi jäänud keskerakondlane Aleksandr Jefimov tegi paari tunni jooksul vaid korra suu lahti ja sedagi vene keeles. Tema „sügav mõte“ seisnes selles, et ei saa aru, kuidas on opositsiooni õigused seotud korruptsiooni ärahoidmisega,“ meenutas Herkel.

Narva volikogus on Keskerakonnal 23 ja valimisliidul Meie Narva kaheksa kohta. Valimisliidu keskerakondlik enamus ei ole valimisliidu saadikutele enamikul juhtudel taganud kohti volikogu komisjonides, sealhulgas on väga tundliku tegevusväljaga revisjonikomisjon koostatud ainult linnavõimule lojaalsetest saadikutest. Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni endine juht kinnitab, et on Narva probleemi korduvalt peaminister Jüri Ratase ees püstitanud. „Tagajärjetult. Seetõttu tundub Yana Toomi ja peaminister Ratase jutt, et korruptsioonil ei ole kohta ikka väga piinlikult silmakirjalik. Kui kohta ei ole, siis miks te pole reageerinud?“ pärib Herkel retooriliselt.

Tagasiside