Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul valmistab pettumust, et kõrgete ootuste harjal ametisse astunud Jüri Ratas tahab näha järgmiste Riigikogu valimiste peateemana Eesti kodakondsuse tingimusteta jagamist. Samas on puudu selged hinnangud mõne Keskerakonna liikme Kremli-meelsele tegevusele.

„Jüri Ratas ei peaks määratlema end Savisaare moraalse pärijana, kes tahab Eestile peale suruda null-variandi kodakondsuspoliitika, millega kaasneb kontrollimatu passide jagamine kodakondsuseta inimestele. Peaminister vaidlustab sellega ennesõjaaegset Eestit praeguse Eesti riigiga siduva õigusliku järjepidevuse ning meie iseseisvuse taastamise peamise kontseptuaalse aluse,“ üles Andres Herkel.

Herkeli sõnul peab Eesti riik pakkuma kvaliteetseid ja kättesaadavaid riigikeele kursuseid ja igati toetama neid, kes soovivad kodakondusueksamit sooritada ja ühiskonnaga ennast siduda. „Kahjuks oleme selles kohati ebaõnnestunud. Siiski on kodakondsuseta inimeste arv pidevalt vähenenud, ligi 125 000-lt inimeselt kümme aastat tagasi umbes 80 000 inimeseni mullu.“

„Ratase jutt kodakondsuspoliitika radikaalsest kummulikeeramisest paistab veel halvem arvestades seda, et ta ei suuda anda selgeid kommentaare Venemaa sanktsioneerimise kohta. Kreml ei ole viinud oma vägesid Ukrainast välja ja pommitab tsiviilelanikkonda Süürias, kus tema erakonna prominentne liige Yana Toom käib diktaator al-Assadiga kohvi joomas. Eesti välispoliitika peab olema järjekindel ja peaminister ei tohi sõltuda Keskerakonna Vene-meelsest tiivast,“ lõpetas Vabaerakonna esimees.

Lisainfo:
Andres Herkel
5056540
[email protected]

Tagasiside