Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

ahVabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on Eston Kohveri süüdimõistmine õiglase ja seaduslikku kohtupidamise reegleid eirav jõudemonstratsioon, mis peaks tooma kaasa tõsiseid tagajärgi Venemaa ja Euroopa Liidu suhetes.

„Kaitsepolitseinik Kohveri röövimine leidis aset kohe pärast USA presidendi visiiti Eestisse ning selle ajastusega püüti kahjustada Eesti ja Euroopa kodanike turvatunnet. Eesti peab koos liitlastega tõestama Venemaale, et inimese röövimine iseseisva riigi territooriumilt ja ta elu hävitamine ei möödu tõsiste tagajärgedeta,“ lausus Vabaerakonna juht. „Kahjuks kuuluvad justiitsmõrvad tänase Venemaa tegelikkusesse, samuti ei mõista selle riigi juhtkond diplomaatilist keelt,“ lisas ta.

Herkel loodab, et koostöös liitlastega õnnestub leida selline lahendus, mis viib õigusvastaselt vangistatud Kohveri kodumaale naasmiseni. „Vabastamine võib nõuda aega, aga see kindlasti ei ole ebareaalne. Praegu on kõige tähtsam, et Eston Kohveri perekond saaks igakülgset tuge ja tema vabastamise teema püsiks tänu meie pingutustele aktuaalsena Venemaa suhetes Euroopa Liidu ja NATOga,“ ütles Andres Herkel.

 

Tagasiside