Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadiku ja Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimehe Monika Haukanõmme hinnangul hiilib sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kõrvale vastutusest, mis kaasneb sotsiaaltoetuste väljamaksmist tagava SKAIS2 süsteemi arendamise lepingute nurjumisega. Tema hinnangul pidanuks ebarealistlikud lepingud juba ammu lõpetama ja tingimused üle vaatama.

„Vabaerakond esitas juba aprillis Ivale arupärimise seoses SKAIS2 krahhi ohuga. Siis saime ümaraid vastuseid ja meid veendi, et olukord on kontrolli all. Nüüd on kriis käes. Täna teatas sotsiaalministeerium viis miljonit maksnud lepingute ebaõnnestumisest ja uue hanke väljakuulutamisest. Selle asemel, et olukorda selgitada ja lahendusi pakkuda, saatis Iva selle teemaga pressikonverentsile oma alluvad. Lepingud oleks olnud vaja juba ammu lõpetada ning tingimused üle vaadata,“ ütles Haukanõmm.

Haukanõmme sõnul on riigile tekitatud viis miljonit kahju ja vastutajat ei ole. „See süsteem ei ole telliskivimaja – ehitad esimese korruse ja siis teise otsa. Tehtud arendused aeguvad ja nende tegemise hind pidevalt tõuseb. On risk, et riigi abist sõltuvad inimesed võivad jääda hätta vananeva süsteemi vea tõttu,“ sõnas Haukanõmm.

Vabaerakonna saadik tuletas ka meelde, et riigikontroll andis juba mõne aja eest SKAIS2 arendamisele hävitava hinnangu ning tõi välja, et tööde maht ja keerukus on alahinnatud ning projekti juhtimise kvaliteet madal.

Lisainfo:

Monika Haukanõmm
Vabaerkonna fraktsiooni liige
Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige
56966321
[email protected]

 
Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6554
[email protected] 

 

 

Tagasiside