Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

“Vabaerakond on kaks korda esitanud Riigikogu menetlusse eelnõu taastamaks äriühingute juhatuse liikmetele õigus saada töötuskindlustushüvitist, kuid edutult. Nüüd oleme tänase Riigikohtu otsuse üle väga rõõmsad, sest saime kinnituse, et ajasime õiget asja,” ütles Vabaerakonna saadik Riigikogus Monika Haukanõmm.
 
Monika Haukanõmme sõnul on Vabaerakonna eestvedamisel proovitud kiirendada protsessi ja lühendada aega, kui riik on rikkunud ettevõtlike inimeste põhiseaduslikke õigusi algatades kahel korral selleks vajaliku seadusemuudatuse.
„Riigikogu liikmed peavad rohkem tööle pühenduma, sest kui oleks varem kuulatud kas Õiguskantslerit või Vabaerakonna saadikuid, ei oleks vaja tunda end süüdi põhiseadusega vastuollu sattunud töötulemuse pärast,”  ütles Haukanõmm.
2014. aastal tehtud muudatuse tõttu ei laiene praegu töötuskindlustusmakseid tasunud isikule õigus saada sissetuleku kaotamise korral töötuskindlustushüvist juhul kui ta on põhitöö kõrval äriühingu juhatuse liige. „Töötuskindlustushüvitise saamiseks peaks ettevõtja praegu kas firma likvideerima või selle juhatusest tagasi astuma, selline ebavõrdne kohtlemine pelgalt äriühingu juhatusse kuulumise fakti tõttu on lisaks põhiseadusele vastuolus ka riigi eesmärgiga arendada väikeettevõtlust,“ ütles Haukanõmm.
Tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ja Töötuskindlustuse seaduse muutmisega saab Riigikogu Haukanõmme sõnul õigluse taastada ja nüüd toetab Vabaerakonna mõtet ka Riigikohtu tänane otsus. 
 
Lisainfo:
Monika Haukanõmm
Tel 5696 6326
Tagasiside