Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna fraktsioon esitas täna arupärimise tervise– ja tööminister Jevgeni Ossinovskile. Saadikud küsivad arstiabi parema kättesaadavuse ja tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse kohta ning soovivad teada, kas ainuüksi eriarstiabi täiendav rahastamine on piisav praeguse süsteemi efektiivsemaks muutmiseks.

„Eriarstiabi rahastamise osakaal Haigekassa eelarves järjest suureneb, kuid olenemata sellest ei ole eriarstiabi endiselt paljudele kättesaadav ning ravijärjekorrad pikenevad. Järgnevatel aastatel suunatakse Haigekassa eelarvesse 200 miljonit eurot lisaraha ravijärjekordade lühendamiseks ja kättesaadavuse parandamiseks, kuid lõputult ühte potti raha juurde panemine ei ole meie hinnangul piisav süsteemi efektiivsemaks muutmiseks,“ ütles Vabaerakonna saadik Monika Haukanõmm.

Vabaerakonna saadikud on seisukohal, et tervishoiu rahastamise mudel vajab muutmist, kuna suuresti tööjõumaksudele tuginev süsteem ei ole jätkusuutlik ning ei vasta praegustele vajadustele.

Vabaerakonna fraktsioon soovib arupärimises tervise– ja tööminister Jevgeni Ossinovskilt vastust, millise eesmärgini soovitakse lisaraha abil jõuda ning milliste erialade ravijärjekordi on plaanis esmajärjekorras lühendada. Kas eriarstide hulga suurendamine saja spetsialisti võrra on lahendus ning kuidas on nende vastuvõtmiseks ette valmistatud haiglad? Veel huvitab saadikuid, kas minister peab eriarstide arvu suurendamist efektiivseks sammuks ravijärjekordade lühendamisel ning kui eriarstide arvu suurendamine ei vii Haigekassa süsteemi ravijärjekordade kaotamisele, siis millised meetodid selleni viivad.

Vaatamata sellele, et Haigekassa eelarve tulud aasta aastalt kasvavad, lõppes 2016. aasta Haigekassale 33 ja 2017. aasta esimene poolaasta 18,9 miljoni euro suuruse puudujäägiga.

 

Lisainfo:
Monika Haukanõmm
Vabaerakonna saadik
5696 6326
[email protected]

 
Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

Tagasiside