Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadiku ja sotsiaalkomisjoni aseesimehe Monika Haukanõmme sõnul on saamatuse ja pahatahtlikkuse märk see, et majandus- ja taristuminister pole suutnud kehtestada kaks aasta kehtinud ehitusseadustiku edukaks rakendamiseks vajalikku ligipääsetavuse määrust.

„Takistuste vaba ja ligipääsetava rajatise planeerimine eeldab täpseid ja selgeid miinimumnorme ning juhendmaterjale. Kuna need puuduvad, siis hooned valmivad sellistena, nagu ühiskonnas elaksid ainult sitked ja terved noorukid. Palju kõlapinda tekitanud kohati ligipääsematu superministeerium on ainult üks näide paljudest möödalaskmistest, kus tõsised probleemid selguvad alles pärast lindi pidulikku lõikamist. Ei Michal ega Simson pole kahjuks mõistnud, et see on ka inimliku kohtlemise küsimus,“ ütles Haukanõmm.

Haukanõmme sõnul on Eesti avalike ehitiste planeerimisel väljanägemine ja iluasjad tihtipeale tähtsamad, kui kasutusmugavus ja puuetega inimestega arvestamine.

„Peaksime sellisest niinimetatud lastehaigusest ammu üle olema. Superministeeriumis on küll ilusad tualetid, kus on kujutatud metsas kükitav tütarlaps, aga ka ilma selleta võib hakkama saada. Esikohale tuleb seada inimesed ja tema põhjendatud vajadused. Eesti on väikeriik ja me ei tohi jätta puuetega inimesi vangi ning neid unustada, neis on palju energiat ja potentsiaali. Minister Palo peab kehtestama kiiremas korras vajaliku määruse, kui tal on süda õiges kohas,“ lõpetas Vabaerakonna saadik.

 

Lisainfo:

Monika Haukanõmm

Vabaerkonna fraktsiooni liige

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige

56966321

[email protected]

 

Maria Murakas

Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik

5219572, 631 6544

[email protected]

 

Tagasiside