Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

krista aruSergei Metlev Vabaerakond toetab venekeelse ETV+ loomist ja arendamist ning kutsub valitsust üles tagama kanalile püsirahastus, kuna hoogustuv infosõda Kremliga on tõstnud selle teema riiklike prioriteetide sekka.

„ETV2s on ka varem tehtud venekeelseid saateid, mida iseloomustas kõikuv kvaliteet ja ebaregulaarsus. Püsirahastuse ja poliitilise tahte puudumise tagajärjel venekeelsete vaatajate tähelepanu saavutada ei õnnestunud. Riik on seni sisuliselt põletanud raha ja käitunud süsteemitult. Ka see on põhjustanud olukorra, kus enamus vene emakeelega elanikest kipuvad usaldama Kremli hääletorusid,“ märkis Vabaerakonna saadik ja ERRi nõukogu liige Krista Aru.

Vabaerakonna liikme Sergei Metlevi hinnangul on hetkel moodustatud energiline meeskond eesotsas Darja Saarega, kel on visioon, kuidas viia ETV+ edasi. „Valitsus peab kindlasti tagama rahalise stabiilsuse, kanali finantseerimine peaks olema tagatud riigieelarve strateegias. Seni seda tehtud ei ole. Küsimus on selles, kas tegu on ühekordse ja kasutu aktsiooniga või valitsus kavatseb saavutada tulemust. Eesmärgiks võiks olla võita vähemalt 20% vene vaatajaskonnast,“ ütles ta.

„Me oleme endiselt riik, kus ligi 200 tuhat elanikku ei ole meie kodanikud ning ligi pool vene vähemusest ei ole keeleliselt lõimunud. Suutsime kindlustada kodurahu, kuid naiivne oleks arvata, et rahvuskonflikti tont on kadunud. Ta on endiselt ligidal. Seega on vaja väga konkreetseid samme, nagu kvaliteetne ja püsiv venekeelne ETV, mis tekitaks laiapõhjalist aruteluplatvormi ja looks uusi vene taustaga arvamusliidreid, keda aktsepteerivad nii eestlased kui ka konstruktiivsed venelased,“ lisas Metlev.

Venekeelne kanal ETV+ alustab plaanikohaselt tööd jooksva aasta sügisel.

Tagasiside