Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul rikuti täna Riigikogu juhatuse käpardlikkuse tõttu Inimarengu aruande arutelu olulise tähtsusega riikliku küsimusena Riigikogus.

„Riigikogus on täna olulise tähtsusega riikliku küsimusena Inimarengu aruanne, mille valmimiseks on teinud paljud auväärt inimesed suure töö ja valmistunud Eest tulevikku puudutavaid sisulisi küsimusi arutama. Pärast seda kui algas huvitavate ettekannetega debatt, otsustas valitsuse käske täitev Riigikogu juhatus teha keset arutelu pika pausi ja teha ootamatult päevakorra muudatuse, et tuua kiirkorras saali rahandusministrile opositsiooni poolt esitatud umbusalduse otsustamise,“ ütles Talvik.

Vabaerakonna esimehe sõnul tundub, et praegusele valitsuskoalitsioonile on poliittehnoloogilised käigud olulisemad kui Eesti inimarengu tulevikuvaade.

„Üllatusliku päevakorramuudatuse tõttu tekkis Riigikogu saalis tõsine juriidiline vaidlus ja Eesti tulevikule olulise teema arutelu pidurdus ning külalised pidid vaatama, kuidas Eiki Nestor ennast õigustab. Tahan paluda vabandust külaliste ja ettekandjate ees Riigikogu juhatuse käitumise pärast. See inetu käik näitab väga hästi, kus on koalitsiooni tegelikud prioriteedid,“ ütles ta.

Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse järgi algavad pärast istungit hiljemalt kell 14.00 pikka aega planeeritud ja seaduses sätestatud ajal komisjonide istungid. Riigikogu juhatuse väitel kehtib erand, et istung läheb edasi igal juhul kuni umbusaldus on otsustatud või tagasilükatud. Riigikogu juhatuse kodukorra loominguline käsitlus varjutab olulist teemat, tekitab tüli Riigikogu saalis ja väljendab valitsusparteide suhtumist Inimarengu aruande arutellu, leiavad Vabaerakonna saadikud.

Lisainfo:
Artur Talvik
5021989
[email protected]

Tagasiside