Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadik ja korruptsioonivastase erikomisjoni juht Artur Talvik esitas täna siseminister Hanno Pevkurile arupärimise seoses võimalikke Politsei- ja Piirivalveametis toimunud avaliku raha kuritarvituste ning võimu kuritarvitamistega töötajate põhjendamatuks vallandamiseks.

Artur Talvik nõuab PPA peadirektor Elmar Vaherilt koheseid ja ammendavaid selgitusi ning siseministrilt järelevalve alustamist asutuses ja samuti selgitusi. „Meie käsutusse on antud kuludokomendid, kus on kirjas, et politsei peadirektor Elmar Vaher ostis asutuse kaardiga Tallinna lennujaamast 299 eurot maksvaid kõrvaklappe ning matkasaapaid 139,41 euro eest, väidetavalt vormi juurde, kuigi vormielementide ostmine käib ainult läbi riigihanke. Kui dokumendid on tõesed, siis tegemist on ametialase kuritarvitamise ning läbipaistva ja ausa juhtimise põhimõtete rämeda eiramisega eetilise kitumise etaloniks olevas riigiasutuses,“ lausu Artur Talvik.

„Kui meie julgeolekuasutustes on selline asi kombeks, siis üks kõik mis riigi luureasutus saab manipuleerida meie julgeoleku juhtidega nii palju kui hing soovib. Tahan uskuda, et politseijuhil on sellele kõigile mingi asjalik vastus, mis võimaldaks kahtlusi hajutada.“
Talviku sõnul teeb olukorra eriti kahtlaseks see, et mullu detsembri algul politseis päevapealt vallandatud töötaja pidi kinnitama selle kuluaruande, kuid keeldus seda tegemast. Sama töötaja on tegelenud logistikabüroos uute politseivormide hankega, mis kukkus läbi väidetavalt sel põhjusel, et hange ei olnud korraldatud lõpuni korrektselt.

„Töötajast tehti koheselt ainusüüdlane ning vallandati. PPA personalipoliitika on ka ennem paistnud silma ebainimlikkuse ja seaduse serval kõndimisega. Tuletame meelde kasvõi politseist vallandatud Heldur-Valdek Seedri juhtumit, kes oli mitte politseiametnik, vaid teenistuja. Enne vallandamist teda survestati rämedalt mitte kasutama oma kodanikuõigusi, et kandideerida valimistel, kuid see ei ole tema puhul seadusega keelatud. See on õigusriigile lubamatu stiil, seda tuleb välja juurida,“ ütles Talvik.

„Hetkel on tekkinud olukord, kus politsei läheb vastu Euroopa Liidu eesistumisele ja Eesti Vabariigi sajandale aastapäevale 2018. aastal sisuliselt vormitult, sest uut vormi niipea ei tule,“ lisas ta.

PPA kuludokumendite PDFid on olemas. Vajadusel palun pöörduge nende saamiseks. Artur Talvik on avatud sel teemal intervjuudeks ja lisaselgituste andmiseks.

Lisainfo:
Artur Talvik
[email protected]
5021989

Teate edastas:
Epp Alatalu
Vabaerakonna fraktsiooni meedianõunik
[email protected]
6316544, 5121721

Tagasiside