Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud andsid Riigikogu menetlusse otsuse eelnõu muuta 2016. aasta riigieelarve seadust ja eraldada valitsuse reservist 8,3 miljonit eurot kriisiabiraha piima- ja lihasektorile.

Vabaerakonna saadiku Artur Talviku sõnul on Eesti lehmade muu aastaid olnud mažoorne, sest Eesti lehmad on esimesed, kes jõudnud viie rikkama hulka Euroopas arvestades väljalüpsikogust lehma kohta. „Viimasel aastal on aga lehmade muu olnud minoorne, väljalüps on jäänud samale tasemele, aga hind, mida lehmapidajaile makstakse, on terve aasta jooksul olnud 7 senti alla omahinna iga liitri kohta,“ näitlikustas Talvik mureteemat.

Eesti piimatööstus on kriisis, kümne aasta võrdluses on 50-pealiste piimakarjade ehk piimatootmisega tegelevate talude ja ettevõtete arv vähenenud 4,5 korda ning näiteks iga sea kasvatamine on toonud tootjale 65 eurot kahjumit. Vabaerakonna saadikute algatus on anda valitsusele ülesanne muuta 2016. aasta riigieelarve seadust ja eraldada 8,3 miljonit eurot tõsistesse raskustesse sattunud põllumajanduse piima- ja sealiha sektorile.

Lisa: eelnõu tekst koos selgituskirjaga

Lisainfo
Artur Talvik
Riigikogu maaelukomisjoni liige
[email protected]
5021989

Tagasiside