Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadik Artur Talvik pakub, et kui valitsus sunnib ettevõtjate autode numbrimärke värviliseks tegema, siis oleks õige teha sama ka kõigi ametnike ja poliitikute ametiautodega, mille eest riik maksab.

„Kui ühiskonnale väärtust loovad ettevõtjad peavad leppima eri värvi sõiduki numbrimärgiga, siis avaliku võimu asutuste poolt ülalpeetavate sõidukite numbrid peavad samuti olema eristatavad, näiteks oranži või kollast värvi. See oleks igati solidaarne ja viisakas. Nii saab kodanik kohe teada, kui mõni ametnik või poliitik sõidab tööajast ja riigi raha toel oma isiklikke asju klaarima – selle eest ametkonnad ettevõtjaid ju tihti tümitavadki. Üleüldse – kontroll avaliku sektori sõidukite kasutamise üle on häbiväärselt nõrk ja seda olukorda tuleb muuta,“ sõnas Artur Talvik.

„Ka Riigikogu kuluhüvitiste eest liisitud rahvasaadikute autode numbrimärgid peavad olema sellisel juhul erivärvi,“ ütles ta.

„Paratamatult tekib ettevõtjatel tunne, et valitsus soovib muuta nende autode numbrimärke värviliseks, sest on nende suhtes juba eos kahtlustav ja kavandab suuremat jahipidamist läbi maksuameti. Seni on erineva värviga numbrimärgid kasutatud vaid väga erandlikel juhtidel, eeskätt diplomaatide ja kaitseväe sõidukite puhul. Ei üllata, et ettevõtjad näevad seda pigem häbimärgistamisena,“ ütles Vabaerakonna saadik.

Lisainfo:
Artur Talvik
5021989
[email protected]

Tagasiside