Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Talvik

Täna valis Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon enda esimeheks Vabaerakonna saadik Artur Talviku. Vastse erikomisjoni esimehe sõnul, ootab ta kodanikelt korruptsioonivihjeid ja aktiivset osavõttu, kuna korruptsioon on vähkkasvaja, mida peab tõsiselt ravima.

„Eriti murettekitavad on juhtumid, kui poliitilise võimu kandjad nõustuvad igasuguste kahtlaste soodustustega, pakkudes vastu varjatud poliitilisi teenuseid. Põhiprobleemiks on lobireeglite puudumine. Vajame selgeid regulatsioone, mis takistaks huvirühmade surve all riigile kahjulike otsuste langetamist. Eesti riik ei tohi muutuda kellegi kannupoisiks. Samal ajal ettevõtetel ja huvirühmadel peab olema võimalus oma ideid ja ettepanekuid legaalselt pakkuda ning poliitikuid veenda,“ rõhutas Talvik.

Talvik on seisukohal, et korruptsioonivastane erikomisjon töötas seni viisakalt, kuid kahjuks ei suutnud realiseerida täismääral oma ühiskondlikku rolli. Tähelepanuta on jäetud näiteks poliitikute massiline osalemine riigiosalusega ettevõtete nõukogudes, mis võib põhjustada korruptsiooniohtu.

„Korruptsioonivastane erikomisjon peab muutuma aktiivsemaks. Analüüsima asjakohast seadusandlust, andma informeeritud hinnanguid ja olema inimestele avatud. Ei ole väheoluline ka ministrite ja riigikogu liikmete tegevuse läbipaistvuse tagamine. Komisjoni esimehena ootan kodanikelt korruptsioonivihjeid ja ettepanekuid. Meeles tuleb aga pidada, et politseilisi ega kohtulikke volitusi erikomisjonil ei ole, küll aga saame olla ühiskondlik valvekoer,“ lisas saadik.

 

Tagasiside