Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lükkas täna koalitsioonisaadikute saalis puudumise tõttu tagasi Vabaerakonna algatatud otsuse eelnõu, millega valitsusele tehakse ettepanek maksta kriisis vaevlevale piimandus- ja seakasvatussektorile erakorralist abi.

„Eelmisel nädalal maaelukomisjonis tutvustatud uuring näitab, et Eesti põllumehed on oma Läti, Leedu ja Poola kolleegidega võrreldes oluliselt kehvemates konkurentsitingimustes. Toetuste puhul on Eesti oma panus oluliselt väiksem kui naabermaade oma. Üleminekutoetuste maksmise õigust me ka ei kasutanud. Ebavõrdsete konkurentsitingimuste kõrval kimbutab piimandust ja seakasvatust ka madal hind ja ekspordiprobleemid. Väga kahju, et Eesti valitsus ei toeta raskel hetkel omasid,“ ütles Talvik.

Talviku sõnul on lisaeelarves planeeritud 3 miljonit eurot selgelt ebapiisav abiraha, mille puhul peavad põllumehed reaalseid ülekandeid ootama järgmise aasta sügiseni.

„Eelnõuga tahtsime anda maksimaalse abi 8,3 miljoni euro ulatuses ehk 5,3 miljonit lisaeelarvele täiendavalt ning et põllumehed saaksid selle abi kohe, sest nii saab taastada väikeste ja keskmiste farmide konkurentsivõimet. Arusaamatuks jäi see, et hääletamise hetkel puudus saalist koalitsioon. Probleemi mõõtudest vist saadakse aru, kuid otsustamise hetkel minnakse peitu,“ lõpetas maaelukomisjoni liige Talvik.

Riigikogu otsuse eelnõu vastuvõtmiseks on vaja vähemalt 51 saadiku poolthäält.

Lisainfo:
Artur Talvik
[email protected]
5021989

Tagasiside