Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Vabaerakonna esimene Andres Herkeli sõnul on Reformierakonna kasujaht viinud selleni, et temast on kujunenud administratsioonipartei, millel on vildakas arusaam parempoolsusest. Herkel loodab meeskonnatööl põhineva valitsuse loomist.

„Kui Vabaerakonna mõtted ja seisukohad realiseeruvad, siis oleme selles olukorras midagi saavutanud. Selles mõttes on seisakuvalitsuse lahkumine samm õiges suunas. Edasine sõltub läbirääkimistest. Meie tahame näha valitsust, mis püstitab konkreetsed riigi ja rahva ees seisvad probleemid ning püüab neid meeskonnatööga lahendada,“ ütles ta.

Herkeli sõnul ei peaks valitsus olema selline, kelle osapooled võistlevad omavahel kõvema jõuluvana tiitli pärast. „Jah, meil on palju lahendusi, mis sarnanevad sotside või IRL-i omadele ja on ka arusaamu, mis on Keskerakonna nüüd juhtivaks saanud tiivaga sarnased. Riigikogus on meil koostöö toiminud. Lühidalt, ootan asjalikkust, koostööd ja selgeid lahendusi,“ ütles Vabaerakonna esimees.

„Reformierakonna otsustamatus, õõnes deklaratiivsus ja kasujaht on just neist teinud Eesti poliitikas väga raske partneri ja eks neil tuleb nüüd sellest aru saama hakata. Arvan, et pikaaegse administratsioonipartei puhkusele saatmisest võidavad kõik ning ka parempoolsusest on neil päris vildakas arusaam,“ lõpetas ta.

Lisainfo:
Andres Herkel
5056540

 

Tagasiside