Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud esitasid täna rahandusministrile arupärimise seoses hiljuti avalikuks saanud kevadise kurva majandusprognoosiga. „Tahame anda rahandusminister Sesterile suurepärase võimaluse meid Riigikogus rõõmustada uute fantaasiarikaste ja värskete ideedega sellest, kuidas Eesti majandus selle valitsuse ajal elavnema hakkab ning milliste maksu- ja aktsiisitõusudega eelarveauke lapitakse,“ ütles Andres Ammas arupärimist üle andes.

Rahandusministeerium langetas mullu sügisel tehtud majandusprognoosi 0,6 protsendi võrra ja teatas, et sel aastal kasvab Eesti majandus ligikaudu 2%. Vabaerakonna saadikud saavad aru ministeeriumi püüdest süstida avalikkusele optimismi, samas on Eesti eelarvenõukogu esimees Raul Eamets öelnud, et prognoos on täis soovmõtlemist, sest maailma majanduse paranemise märke ei paista.
Arupärijad nendivad, et kuigi valitsus väidab jätkuvalt, et tegeleb majanduskasvu elavdamisega, pole seni teadus-arendustegevusele vajalikul määral raha eraldatud, inimesi pole paindlikult aidatud tööhõivesse, tööjõumaksud pole märkimisväärselt alanenud, bürokraatia vohab, riigi tugi uutele välisturgudele sisenevatele ettevõtetele pole piisav ning Euroopa raha kasutamine Eesti majanduse turgutamiseks on veninud.

Arupärimise vastuseks oodatakse näiteid konkreetsete majanduse elavdamise sammude, võimalike maksu- ja aktsiisimuudatuste kohta ning küsitakse ka, kas valitsus kaalub kiirustades sündinud majutusasutuste käibemaksu tõusu ärajätmist, tõi Ammas näite.

Arupärimine

Lisainfo:
Andres Ammas
5056318
[email protected]

Tagasiside