Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikontroll andis auditiga „Riigi tegevus riigi kinnisvara haldamise tsentraliseerimisel“ karmi hinnangu: riigi kinnisvarareform on arenenud koordineerimatult, 15 aastaga ei ole reformi lõpule viidud ega selle eesmärke soovitud määral saavutatud ning jätkuvalt pole teada, kui palju ning millist kinnisvara riik oma ülesannete täitmiseks vajab.

Vabaerakonna saadikud esitasid täna riigihalduse ministrile arupärimise riigi kinnisvarakulude kasvamise kohta, sest kinnisvara korrashoiu keskne korraldamine RKAS-i poolt pole toonud riigiasutustele oodatud kulude kokkuhoidu; RKAS-ile makstavast rahast ei piisa hoonete hea seisukorra säilitamiseks, riigi kinnisvara vajab remonti hinnanguliselt 500 miljoni euro eest. Järgmise viie aastaga rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt riigi kinnisvarakulud kahekordistuvad.

Vabaerakonna saadikud küsivad ministrilt millal esitatakse Vabariigi Valitsusele kinnitamiseks riigi kinnisvara strateegia ja millistele eesmärkidele see peaks keskenduma. Saadikud soovivad teada ka millal on selge, kui palju kinnisvara riik oma ülesannete täitmiseks 10 aasta perspektiivis vajab? Kuidas ja millises ajalises perspektiivis rahuldatakse 500 miljoni euro suurune remondivajadus?

Riigikontrolli auditile põhinedes saab öelda, et riigil puudub selge ja ühtne kinnisvarapoliitika. Vabaerakonna saadikud küsivad ka, kas RKAS-i äriühingu vorm on ennast õigustanud või on pigem takistuseks riigi kinnisvaraküsimuste lahendamisel ning kas ja kui palju vähenevad riigi kinnisvarakulud riigireformi raames?

19-01-17_arup-korb-rkas

Lisainfo:
Andres Ammas
5056318
[email protected]

 

Tagasiside