Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu hääletas täna menetlusest välja Vabaerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu tulumaksuseaduse muutmiseks, mille eesmärk oli suurendada kolme aasta jooksul tulumaksuvaba miinimumi 400 euroni kuus ning selle katteks tulumaksu määra 24 protsendini kolme aasta jooksul.

Erakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on tulumaksuvaba miinimumi suurendamine ja selle katteks tulumaksu määra suurendamine selgelt väga hea meede madalapalgalistele leevenduse andmiseks ning samuti oleks see hea kompromiss üksikisiku tulumaksumäära liiga kaugele läinud langetamisele ning astmelise tulumaksu vahel. Ta meenutas, et seda lähenemist on toetanud näiteks ka sotsiaaldemokraadid.

Vabaerakonna arvates peab majandus- ja maksupoliitika põhinema inimese vajadusel, ergutama uute väärtuste loomist ning liiga suured maksud ei tohi ahistada ettevõtjat.

Eelnõule avaldas toetust ka sotsiaaldemokraat Urve Palo, mis tekitas saalis küsimuse võimaliku uue valitsusliidu sünnist. Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Andres Ammas ütles, et just eile õhtul levis Eesti avalikus ruumis Rapla omavalitsusjuhtide pöördumine, kus juhiti tähelepanu mitmele puudusele Eesti valitsemisel, eelkõige haldusreformi, riigireformi teostamisel. „Raplamaa omavalitsusjuhid on olnud nii toredasti söakad, et arvasid, et nende arvates oleks õige, kui praegune valitsus tagasi astuks. Ka mina arvan – ja ma arvan, et mind toetavad minu fraktsiooni liikmed –, et Eestil on potentsiaali palju tugevama ja arukamalt tegutseva valitsuse jaoks.

Kontakt:
Andres Ammas
[email protected]
5056318

Teate edastas:
Epp Alatalu
Vabaerakonna fraktsiooni meedianõunik
Riigikogu
[email protected]
6316544, 5121721

Tagasiside