Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakond algatas täna enne riigieelarve üleandmist eelnõu, millega viiakse eelarvestrateegia kinnitamine Riigikokku. Vabaerakonna fraktsiooni aseesimehe Andres Ammase sõnul on nii tähtsa dokumendi nagu nelja aasta strateegia kinnitamine vaid valitsuse poolt on vastuolus parlamentaarse demokraatia põhimõttega.

„Kõiki kodanikke mõjutav riigi finantsplaneerimise alusdokument peab saama Riigikogu heakskiidu ja saadikutel peab olema võimalus sekkuda. Praegu on Riigikogu üksnes informeeritava rollis. Selline olukord ei ole parlamentaarsele vabariigile päris kohane. Suurte otsuste tegemine kitsas ringis vähendab otsuste usaldusväärsust ning kvaliteeti. Kuna avatud parlamentaarset arutelu sel teemal ei toimu, siis ei tea maksumaksja täpselt, kuidas tema raha kavatsetakse pikemas vaates kasutada,“ ütles Andres Ammas.

Ammase sõnul oli tänavu juunis valminud Riigieelarve kontrolli erikomisjoni raportis antud konkreetne soovitus suurendada Riigikogu rolli eelarvestrateegia valmimisel ja sellega olid uuringu kohaselt nõus 83 saadikut, kuid koalitsioon ei kiirusta ettepanekut ellu viima.

„Meie näeme, et see eelnõu on üks paljudest sammudest, mida on tarvis ette võtta Eestis tõelise parlamentaarse demokraatia taastamiseks. Tõsised arutelud ja otsuste tegemine peavad liikuma parlamenti ja saadikutel tuleb väljuda parteidistsipliini mugavast rüpest,“ lõpetas ta.

Eelnõu

Lisainfo:
Andres Ammas
Tel. 5056318
[email protected]

Tagasiside