Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna fraktsiooni aseesimehe Andres Ammase sõnul taotleb Reformierakond kriminaalmaailma ristiisadega sarnaselt puutumatust riikliku järelevalve ees, naeruvääristades Riigikontolli audiitorite tööd Estonian Airi põhjalaskmise uurimisel.

„Reformierakonna saadiku Valdo Randpere hüüatus telesaates „kaagutad nagu Riigikontroll“ ei ole lihtsalt ülbus, vaid see on põhimõtteline partei seisukoht: ei tule mingid tüütud putukad-riigikontrolörid meile seletama, kuidas Eestit karjatada ja millist sööta lammastele pakkuda. Estonian Air’i hävingu põhjustanud otsuse läbisuruja Andrus Ansip jätkas samas stiilis, eirates Riigikontolli konstruktiivset kriitikat ja naeruvääristades soovitust kaasata sõltumatuid eksperte,“ ütles Ammas.

Ammase sõnul tõestab reaktsioon Estonina Airi raportile, et Reformierakonda eristab Keskerakonnast vaid suure juhi ja õpetaja puudumine. „Tegutsemisviis ja põhiseaduslike institutsioonide ründamine on omane mõlemale väsinud vaalale. Kui Keskerakond haakis ennast lahti Eesti õigussüsteemist, siis Reformierakond haakis ennast lahti Riigikontrollist. Randpere ja Ansip võiksid panna end kirja Alar Karise juurde vastuvõtule ja vabandada solvangute eest. Eestis ei ole keegi põhiseadusest kõrgem,“ väljendas Vabaerakonna saadik Ammas nördimust.

„Riigikontolli raport toob välja süsteemseid probleeme rahastusotsuste tegemisel. Läbipaistvust on liiga vähe ja häma liiga palju. Selle asemel, et asutust võimupositsioonilt sõimata, oleks tark kriitikat aktsepteerida ja teha vastavaid muudatusi, et selliseid probleeme tulevikus ennetada. Maksumaksja on Eesti Õhuga juhtunu tagajärjel kaotanud mitte ainult närve, vaid ka palju raha ja usku Eesti lennukompaniisse,“ lõpetas ta.

Lisainfo:
Andres Ammas
5056318
[email protected]

Tagasiside