Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Vabaerakonna fraktsioon saatis majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile kirja, milles soovib teada Mõntu Sadam OÜ-le eraldatud 400 000 euro kohta. Põhjendus 2018. aasta riigieelarve seletuskirjas selle summa kohta puudub. Küll aga on rahaeraldise saanud sadama omanik Mihkel Undrest Keskerakonna Saaremaa piirkonna juht.

„Selle rahaeraldusega seonduvalt on Vabaerakonna fraktsioonil rida küsimusi, millele valdkonna ministrilt vastuseid ootame. Meie hinnangul on tegemist tõsise huvide konfliktiga, kuna raha saanud erasadama omanik on Keskerakonna Saaremaa piirkonna juht,“ tõi välja Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Andres Ammas.

Ammas lisas, et 2018. aasta riigieelarve seaduse seletuskirja kahel leheküljel, 156-157, seisab, et on otsustatud eraldada Mõntu Sadam OÜle Mõntu sadama süvendamiseks 400 000 eurot toetust. Murelikuks teeb Ammase aga see, et seda küllaltki suurt toetust eraettevõttele tema valduses oleva sadama ehitustöödeks ei ole eelarve seletuskirjas kuidagi põhjendatud.

Vabaerakonna fraktsioon soovib sellega seonduvalt minister Kadri Simsonilt teada, milliseid riigi huve teenib valitsuse otsus toetada erasadamat riigieelarvest nii suures summas, kuidas on see toetus kooskõlas riiklike infrastruktuuri arengukavadega ning millises dokumendis on sätestatud riigi soov selliseid erasadamaid toetada ja millistel eesmärkidel.

Ammas toob välja, et kui selline ettevõtete toetamise praktika on tavapärane, oleks vajalik teada, millistele erasadamatele veel ja mis põhjendusel on valitsus otse riigieelarvest ehitustöödeks toetusi maksnud ning kuidas saavad teised erasadamad samaväärset toetust otse riigieelarvest.

Lõpetuseks palub fraktsioon ministril hinnata väidet, kas tegemist võib olla poliitilise korruptsiooniga ehk avaliku raha pakkumisega vastutasuks poliitilisele tööle piirkonnas ning kes konkreetselt tegi selle ettepaneku riigieelarvesse ja millise põhjendusega.

Vabaerakonna fraktsioonile teadaolevalt on tegu Saaremaa eraettevõttega, mille omanik Mihkel Undrest on enne kohalikke valimisi astunud Keskerakonda (Äriregistri andmetel 23.05.2017) ning on Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimees.

Lisainfo:

Andres Ammas
Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees
505 6318
[email protected]

 

Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

Tagasiside