Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna fraktsioon esitas 2018. aasta riigieelarvesse 27 muudatusettepanekut, mis puudutavad valdavalt ministeeriumide tööjõu- ja majandamiskulude vähendamist. Muudatusettepanekud on viinud eelarve tasakaalu, isegi väikesesse ülejääki.

„Nagu me ka juba eelarve üleandmisel mõista andsime, on Vabaerakonna fraktsiooni soov vähendada eeskätt riigiasutuste tööjõu- ja majandamiskulusid. 14 sellesisulist muudatust me ka esitasime,“ ütles Vabaerakonna saadik Andres Ammas

Muudatusettepanekute kohaselt soovib Vabaerakonna fraktsioon vähendada riigiasutuste tööjõu- ja majandamiskulusid kokku 10,2 miljoni euro ulatuses.

„Lisaks soovime jätta riigimaanteede remondikulud tänavusele tasemele ning tegime ettepaneku 2018. aastaks planeeritud tasuta bussisõidu tagamise maakondades planeerida 2019. aastasse,“ ütles Ammas.

Ammas lisas, et Vabaerakonna ettepanek on vähendada ka maksumuudatustega seotud IT-arendustele kuluvat raha, kuna mitmed algul kavandatud maksud jäid ära ning arendusi esialgsetes mahtudes vaja ei ole.

Tulusid soovib Vabaerakonna fraktsioon suurendada Haridus- ja Teadusministeeriumi valitsemisalas teaduse- ja haridustegevuse täiendavaks rahastamiseks ning doktoranditoetuse suurendamiseks kokku 17,3 miljoni euro ulatuses. Samuti suurendada Keskkonnaministeeriumi eelarvet looduskaitsealuste maade tagasiostmiseks ning mesinike otsetoetusteks 5,6 miljoni euroga.

Tulude katteallikatena näeb Vabaerakonna fraktsioon lisaks riigiasutuste tööjõu- ja majandamiskulude vähendamisele Rail Balticu projekti kulutuste vähendamist 5,4 miljoni eurot, erakondade rahastamise vähendamist 2,7 miljonit eurot ning investeeringute vähendamist majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas 4 miljoni eurot.

Vabaerakonna muudatusettepanekutega säästeti eelarves 63,6 miljonit eurot ning sellega on eelarve tasakaalustatud ja isegi väikeses ülejäägis.

Vabaerakonna muudatusettepanekud 2018. aasta riigieelarve seaduse eelnõu kohta siin.

Tagasiside