Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

20. novembri Riigikogu istungil nimetas Keskerakonna fraktsiooni liige ja rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin Vabaerakonna saadikut Andres Herkelit latentseks pedofiiliks. Herkel ja Vabaerakonna fraktsioon ootasid Stalnuhhinilt avalikku vabandamist, seda aga ei tulnud. Riigikogu juhatus ning Keskerakonna fraktsioon jäid seisukohavõtus napisõnaliseks.

 

„Selline kultuuritus on Riigikogus kahjuks lokkav. See juhtum näitab, et rahvasaadik võib öelda kõike, sest solvangutele ning labasustele ei järgne midagi. Täpsemalt öeldes järgneb sellele ükskõiksus,“ võttis Riigikogu saalis toimunu kokku Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Andres Ammas.

 

Riigikogu juhatus peab Stalnuhhini sõnakasutust sobimatuks, Keskerakond probleemi ei näe. Riigikogu juhatus vastas kirjas Vabaerakonnale, et  Stalnuhhini kõnealune väljendusviis – „latentne pedofiil“ – oli sobimatu.  „Keskerakonna fraktsiooni vastus meile oli, et igasugune konflikt isiklikul tasandil on parlamendis kahtlemata kahetsusväärne ning Stalnuhhini öeldu tulenes Andres Herkeli sõnadest, mis teda kui Narva elanikku isiklikult solvasid,“ kommenteeris Keskerakonna fraktsiooni vastust Ammas. Veel oli Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu allkirjaga vastuskirjas lõpetuseks: “Loodan siiralt, et mehed leiavad antud küsimuses lahenduse ning ei lase sel mõjutada professionaalset tööõhkkonda.“

 

„Stalnuhhini sõnakasutuses ja sellele järgnevas ükskõiksuses pole midagi professionaalset. See oli väga labane ja piinlik situatsioon ning eriliselt paneb hämmastama see, et Eesti riigi kõrgeid ametnikke tegelikult ei huvita, et nende kolleeg kasutab oma kõnepruugis väljendit „latentne pedofiil“. Sellistel sõnadel lastakse kõlada riigi ühes esindussaalis ning Eesti Rahvusringhäälingu kanalis. Mis professionaalsusest siin üldse rääkida saab?“ on Ammas hämmingus.

 

20. novembril, kui peaminister Jüri Ratas vastas Riigikogu saalis Vabaerakonna liikmete arupärimisele korruptsioonist kohalikes omavalitsustes, ütles Mihhail Stalnuhhin debati käigus Andres Herkelile: „Ma loodan, et sina ka ei solvu, kui mina näiteks sama õiendusega võin nimetada näiteks latentseks, no kelleks, pedofiiliks.“ Herkel oli eelnevalt arupärimist tutvustades öelnud, et korruptsiooniprobleem Narvas on latentne ning seal kandideerisid valimistel Keskerakonna nimekirjas ka korruptsioonikuritegudes süüdi mõistetud isikud.

 

 

Lisainfo:
Andres Ammas
Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees
505 6318
[email protected]

 

Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

Tagasiside