Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna fraktsiooni aseesimehe Andres Ammase sõnul ründab täna Eesti Ekspressis avaldatud ühe inimese laenu käsitlev artikkel alusetult Vabaerakonda ja selle tegevjuhti.

“Lugu, mida artikkel käsitleb, on ebameeldiv mõlema poole jaoks. Aga lähtuda tuleks siiski rahvatarkusest: võlg on võõra oma. Ajaleht on seekord võtnud positsiooni, mis meenutab nõukogudeaegseid karikatuure töölisklassi rõhuvast armutust kapitalististist-vereimejast,“ ütles Ammas. Mõtlematud arutud laenud on Eestis valus probleem ja üks ajakirjanduse töö peab olema inimeste harimine, eriti kiirlaenudega seonduvate riskide selgitamisel, kuni kas või protsentarvutuse õpetamiseni. Eesti Ekspress läks lihtsamat, poliitilise rünnaku teed.

„Vello Väinsalu puhul on rõhutatud tema praegust tööd Vabaerakonna tegevjuhina, mis ei puutu absoluutselt laenuvaidlusse. Endise ajakirjanikuna söandan öelda, et artikkel on meelega üles ehitatud nii, et seda on lihtne valesti mõista. Näiteks on tasuta levivas veebivariandis vaid ühe poole sõnad, vastulaused on alles teksti lõpus ehk tasulises osas,” lisas Ammas. „Kahjuks on samuti eksitavad artikli eelreklaam ja tutvustuslaused.“

„Vaadakem veelkord faktidele otsa: Vello Väinsalu ei ole Kait Kadajamägile algselt laenu andnud, tema firma tagas sildfinantseerimise juba võetud laenule. Ilma Väinsalu pakutud ajapikenduseta oleksid üle jõu käivaid kohustusi võtnud Kait ja tema ema juba 2008. aastal korteri kaotanud. Kahjuks just see selgub vaid osaliselt alles artikli lõpus,“ lisas Ammas.

Ammase sõnul on Vello Väinsalu ettevõtjana, reservohvitserina ja kohaliku elu edendajana väärt rohkem tunnustust ja head sõna, kui talle seni on avalikult osaks saanud. Erakonna tegevjuhina on ta saanud suurepäraselt hakkama. „Niisuguste hoolimatult kirjutatud artiklite tagajärg võib olla see, et võimekad inimesed väldivad edaspidi poliitikat, et ühtlasi vältida ebaõiglaseid isiklikke rünnakuid,“ ütles Ammas. „Mul on hea meel, kui Vello siiski jätkab meie meeskonnas.“

 

 

Lisainfo:
Andres Ammas
[email protected]
5056318

Tagasiside