Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Andres AmmasRahanduskomisjon ei nõustunud täna Vabaerakonna algatatud kollektiivse pöördumisega „Kütuseaktsiisi järsk tõus tuleb ära jätta!“. Komisjoni vabaerakondlasest liige Andres Ammas oli komisjoni enamuse suhtumises pettunud.

„Näha on, et koalitsioonierakonnad suhtuvad kodanike pöördumistesse mitte kui demokraatlikku tahteavaldusse, vaid kui kärbse pirinasse. Üle tuhande inimese on avaldanud toetust aktsiisi tõusu vastasele pöördumisele. Tuhandeid allkirju lisab Vabaerakonna algatusele lähiajal Keskerakond. Tegu on võimsa ja otsese signaaliga, et kütuseaktsiisi järsku tõusu tajub ühiskond suure ebaõigluse ja mõtlematu sammuna. Vastutustundlik koalitsioon kahetseks oma tormakust ja teeks paar sammu tagasi,“ ütles Vabaerakonna saadik Ammas.

Ammase sõnul esitab Vabaerakond valitsuse eelnõule üle kümne muudatusettepaneku, mille seas on tulumaksuvaba miinimumi otsustav tõus, maksusoodustuste säilitamine ning kütuseaktsiisi tõusu tühistamine.

„Kütuseaktsiisi ja majutusteenuste käibemaksu hiigeltõusu varjus kärbib valitsus tulumaksusoodustusi. Mahakantava tulumaksu summa väheneb 720 euro võrra, lastega perede tulumaksusoodustused fikseeritakse 154 euro tasemele ega tõsteta, lõpetatakse tulumaksu tagasimaksed täiskasvanute huvihariduse osas. Kokku loob see olukorra, kus riik koondab enda kätte rohkem raha ja ise otsustab, kuidas seda jagada. Usaldusest ja inimeste valikutega arvestamisest me siin rääkida ei saa,“ lisas Ammas.

Vabaerakonna algatatud kollektiivne pöördumine „Kütuseaktsiisi järsk tõus tuleb ära jätta!“ kogus üle 1100 toetusallkirja ja oli riigikogule üle antud 25. mail. Pöördujad kutsuvad riigikogu saadikuid erakonnakuuluvusest sõltumata hääletama kütuseaktsiisi tõusu vastu, käivitama debatti Eesti maksupoliitika tuleviku teemal ning tellima süvaanalüüsi.

 

Tagasiside