Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna saadikud esitasid täna kaitseminister Hannes Hansole arupärimise laiapõhjalise riigikaitse arendamise kohta. Vabaerakonna hinnangul tuleb tõsiselt kaaluda kodanikukaitse kursuse sisseviimist kooliõppekavva ning tagada vabatahtlike julgeolekutagajate senisest paremat koostööd.

Arupärimist üle andes tõi vabaerakondlane Ain Lutsepp välja, et väikese territooriumi ja rahvastikuga NATO piiril asuv Eesti peab kasutama kodanike vaba tahet panustada julgeolekusse ning looma selleks toimivad kaasamissüsteeme. „Teeb murelikuks, et paljud elementaarsed vajadusel on rahuldatama. Näiteks Noorte Kotkaste ja Kodutütarde vormiriietuse ja varustuse probleemid on kestnud aastaid. Sõjalise konflikti või suure õnnetuse puhul erinevaid rolle täitvad vabatahtlikud – abipolitseinikud, kaitseliitlased ja vabatahtlikud päästjad – ei tea täpselt, millise mundri nad peavad selga panema. Tarvis on rohkem koostööõppusi ja selget planeerimist,“ ütles ta.

Lutsepa sõnul tähelepanu väärib kodanikukaitse õppeaine, mis võiks olla tulevikus koolidele kohustuslik. „Kaitseministeerium võiks koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga alustada uue õppeaine „kodanikukaitse“ kontseptsiooni ettevalmistamist, mis sisaldaks nii praeguse riigikaitseõpetuse elemente, kui ka teisi teemasid: hakkama saamine metsas, esmaabi haavatud ja vigastatud inimestele, ellujäämine ekstreemsetes oludes, näiteks pikaaegse vee ja elektrikatkestuse korral, mis tihti juhtub sõja korral. Nende teadmiste lai levik tagab elanikkonna valmidust ohtudega kohtuda ja aitab päästa elusid,“ lõpetas Lutsepp.

Rohkem infot:
Ain Lutsepp, riigikaitsekomisjoni liige
[email protected]
5655508

Tagasiside