Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu enamus hääletas menetlusest välja Vabaerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, millega sooviti sätestada Vabariigi Valitsuse seaduses kriteeriumid, millele ametisse nimetatav minister peab vastama.

„Eelnõu ajendas juhtum, kui Vabariigi President kinnitas peaministri ettepanekul maaeluministriks Martin Repinski, kes varsti mitme asjaolu ilmsiks tulekul oli sunnitud tagasi astuma. Sellist juhtumit poleks tohtinud tekkida ja Vabaerakond soovib, et tulevikus oleks ebasobivate inimeste sattumine ministriametisse juba ette välistatud,“ ütles Jüri Adams eelnõu Riigikogule tutvustades.

Jüri Adamsi sõnul peab ministri sobivusega põhimõtteliselt tegelema tema erakond, ehk Repinski sobivust oleks pidanud kontrollima Keskerakond ja praegune peaminister Jüri Ratas.

„Eelnõu idee on see, et president peaks ministrikandidaadi suhtes tegema samasuguse kontrolli, nagu ta teeb talle ametisse nimetamiseks esitatud inimeste, näiteks kohtunike, suhtes või nende isikute suhtes, keda ta esitab kinnitamiseks Riigikogule,“ selgitas Adams.

„Mitte ükski mõistlik inimene ei pea siin maailmas kedagi teist usaldama niisama, ilma kontrollimata. Praegu oleme taandanud presidendi kummitempli seisusesse ja see ei ole hea.“

Jüri Adams lisab, et on põhimõtteliselt arvamusel, et mida vähem on riigis kirjutatud seadusi, seda õnnelikumalt see riik elab. Ning tema sõnul on normaalne, kui tulevikus presidendid teevad neid taustakontrolle omal algatusel.
Lisainfo:
Jüri Adams
5127309
[email protected]

Tagasiside