Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna oli Riigikogu põhiseaduskomisjonis arutamisel Vabaerakonna esitatud opositsiooni kaitse eelnõu, mis lükati komisjonis edasiselt arutelult tagasi. Eelnõu eesmärk oli täpsustada erakonna ja valimisliidu nimekirja esindajate määramise korda volikogu komisjonides. Samuti oli Vabaerakonna soov eelnõus, et volikogu komisjoni koosseisu moodustamisel peab arvestama erakonna ja valimisliidu esindajate proportsiooni volikogus.

„Olukord, kus Narva Linnavolikogu 31-st liikmest kuuele ei ole tagatud nende õigus kuuluda vähemalt ühte volikogu komisjoni, peab lõppema ja kõik sammud selleks, kaasa arvatud seaduse normide täpsustamine, on vajalikud,“ ütles Riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni liige Andres Herkel.

Vabaerakonna fraktsioon on nördinud valitsuskoalitsiooni otsusest lükata tagasi eelnõu, mis võtab volikogu esimehelt õiguse esitada komisjoni koosseis ainuisikuliselt, võtmata arvesse kõigi volikogus esindatud erakondade ja valimisliitude taotlusi. Samuti leiab Vabaerakond oma eelnõus, et volikogu komisjoni moodustamisel peab arvestama erakonna ja valimisliidu proportsiooni volikogus. „Selle proportsiooni on meile ette andnud valijad,“ täpsustas Herkel.

Andres Herkeli sõnul on tekkinud kummaline olukord, kus keegi ei pea Narva Keskerakonna opositsiooni õigusi ahistavat käitumist õigeks, kuid ei Keskerakond ise ega ta koalitsioonipartnerid ei taha astuda konkreetset sammu selle olukorra lõpetamiseks.

„Keskerakonna võim ja häältesaak on seotud venemeelsete korruptantide toetusega Ida-Virumaal ning IRL-i ja SDE kuulumine koalitsiooni sõltub omakorda Keskerakonnast,“ ütles Herkel.

Tema sõnul on Vabaerakonna eelnõu tagasilükkamine Riigikogu põhiseaduskomisjonis ka järjekordne kinnitus sellest, et Jüri Ratase kunagine lubadus opositsiooni ettepanekutega arvestada ei maksa mitte midagi. „Algul lõpetati paari meie eelnõu puhul esimene lugemine, nüüd aga lükatakse kõik valimatult tagasi,“ ütles Herkel.

 

Lisainformatsioon:

Andres Herkel
Vabaerakonna saadik
505 6540
[email protected]

Maria Murakas
Vabaerakonna kommunikatsiooninõunik
5219572, 631 6544
[email protected]

Tagasiside